KAKO KOŽA REAGUJE TOKOM NOĆI

13.03.2021.

CENTELLA BIO

Noću naša koža ne djeluje na isti način kao preko dana. Obnavlja se 3 puta brže! Vrhunac ćelijske regeneracije je na maksimumu između 1 i 3 ujutro. Za vrijeme spavanja koža se aktivira kako bi popravila štetu nastalu izlaganjem suncu, spoljašnjim agresijama poput vjetra, hladnoće ili zagađenja.

Kao i ostatak našeg tijela, naša koža nema iste potrebe tokom dana. Njega koju sprovodimo mora uzeti u obzir mehanizam hronobiologije kože. Ujutro, na primjer, potreba naše kože je za više hidriatacije i zato je štitimo njegom protiv spoljašnje agresije. 

U podne se obično više masti i tada je vrhunac izlučivanja sebuma. Upravo u tom periodu regeneracija kože je najslabija. Uveče je savršeno vrijeme za korištenje sredstava za uklanjanje šminke, koje će osloboditi kožu od nečistoće i toksina nakupljenih tokom dana i pripremiti kožu za hidrantnu i regenerativnu njegu.

Tokom godina, koža preko noći postaje sve više dehidrirana: noćna njega postaje tada neophodna za jačanje ćelija, održavanje optimalne brzine hidriranja kože i ograničavanje pojavljivanja znakova  starenja kože.

Noćna njega: koncentrat aktivnih sastojaka za maksimalnu efikasnost

Odgovor: Noćna njega razlikuje se od dnevne njege jer treba koristiti proizvode sa većom koncentracijom sredstava bogate teksture.

Tamo gdje će dnevna njega više sadržati zaštitnih sredstava protiv spoljašnje agresije, noćna njega obično sadrži aktivne materije protiv mrlja, ovlaživače poput  hijaluronske kisjeline  i regenerišuće kao  centella asiatica.

OD KOJE STAROSNE DOBI KORISTIMO NOĆNU NJEGU?

Kad koža ne predstavlja posebne probleme, noćnu njegu možete primjenjivati već od 35. godine radi usporavanja starenja kože i održavanja elastičnosti kože.

Ako na koži ima akni, mrlja ili velike dehidracije, noćna njega može se primijeniti za efikasno liječenje tegoba. Noćna krema je više obogaćena aktivnim materijama.